28.4.2018 (tradiční zahajovací závody)

V sobotu 28. 4. 2018 se na Rosničce konaly tradiční zahajovací rybářské závody. V očekávání příznivé předpovědi počasí si k rybníku našlo cestu 99 rybářů - jsme rádi, že se účast na tomto tradičním klání stále zvyšuje a dofáme, že tento trend bude pokračovat :-).

Před závody bylo do Rosničky vysazeno celkem 13 metráků ryb (ve dvou várkách: 13. 4.  7 q a 16. 4. 5 q), na výsledcích to však, stejně jako loni, moc znát nebylo. Ryby asi mají strach z přemíry vlasců ve vodě :-). Jako obvykle se chytalo na klasickou položenou nebo na feeder.

Pořadí Jméno Body
1. J. Vymazal 338
2. M. Bulva 298
3. M. Bryška 225
4. Melichar 181
5. P. Ficek 174
6. J. Karel 174
7. Z. Hejkal 165
8. M. Jansa 162
9. J. Gřonka 147
10. M. Hřebíček 131

Největší rybu závodu ulovil pan M. Jansa, a to jesetera o délce 120 cm. Letošní ročník zahajovacích se určitě povedl: organizátoři, rozhodčí, obsluha stánku, ale i samotní závodníci - ti všichni přispěli svým dílem k výborné atmosféře a patří jim velký dík. Zvláštní poděkování patří i našim sponzorům (Mivardi, rybářské potřeby Velfl a velkoobchod Kavalír), kteří přispěli dary pro prvních deset závodníků.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

29. 4. 2017 (tradiční zahajovací závody)

Poslední sobotní dopoledne v dubnu patřilo již tradičně rybářům, kteří na Rosničce pořádali zahajovací závody. Letos se rozmary počasí nenechalo odradit 77 rybářek a rybářů (loni 71 a předloni 64) - půjde-li to takhle dál, za nějakých 10 let třeba překročíme stovku :-). Počasí se oproti pátku trochu umoudřilo (závěje z pátku do soboty odtály), i sluničko se ukázalo a předvedlo svou jarní sílu. Voda ale byla z uplynulých dvou týdnů velmi ochlazená a rybám se fakt vůbec nechtělo. Před závody bylo sice do rybníka nasazeno 17 q ryb, ale na úlovcích se to neprojevilo. Za celé dopoledne se ulovilo pouhých 58 ryb, největší byl kapr s mírou 51 cm (lovec J. Karel).

Letos se na první příčku vrátil předloňský a předpředloňský vítěz, pan J. Karel. Výsledky byly po dvou poločasech následující:

Pořadí Jméno Body
1. J. Karel  458
2.  M. Bulva  255
3. J. René  246
4. K. Křeček  158
5. V. Velfl 132 
6.

R. Múčka

125 
7. Živný 123 

O co více se rybám nechtělo z vody, o to lepší byla - tedy aspoň někde - nálada na břehu. Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci závodů - provianťákům, rozhodčím a dalším, kteří přidali ruku k dílu - a samozřejmě samotným závodníkům, kteří si dnes našli cestu na Rosničku, i přes ne zcela příznivou předpověď počasí. Zvláštní poděkování patří i našim sponzorům (Mivardi, rybářské potřeby Velfl a velkoobchod Kavalír), kteří přispěli dary pro prvních sedm závodníků.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

30. 4. 2016 (tradiční zahajovací závody)

Letošní účast 71 rybářek a rybářů lehce předčila loňský rok (64 účastníků) - narozdíl od loňska jsme se ale dočkali krásného počasí. Ráno sice trošku přimrzlo, ale jak vyšlo sluníčko, byla to u vody paráda. Co se týče počasí, došlo tedy oproti loňsku k rapidnímu zlepšení. Jediné, co zůstalo při starém, byla mizerná morálka zúčastněných ryb smile, které opět na háčky moc neskákaly - celkem se letos ulovilo pouze 22 kusů ryb (z toho jeden 45 cm candát).

Bodovanou rybu si ulovilo 12 závodníků. Největší ulovenou rybou závodu byl kapr o míře 63 cm. I přesto, že ryby s námi stejně jako loni "nespolupracovaly", nálada byla většinou výborná a účastníci vše brali s humorem. O pitný režim a přísun dobré stravy se staral osvědčený tým provianťáků, kterým tímto děkujeme, stejně jako ostatním, kteří se na organizaci závodu nemalou měrou podíleli. Zvláštní poděkování patří i našim sponzorům (Mivardi, rybářské potřeby Velfl a velkoobchod Kavalír), kteří přispěli dary pro prvních sedm závodníků.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2. 5. 2015 (tradiční zahajovací závody)

Zahajovacích závodů 2015 se celkem zúčastnilo 64 rybářek a rybářů. Počasí nám moc nepřálo, zima byla, a ani ryby nás svou aktivitou moc nerozhýbaly - celkem bylo uloveno 27 kousků (26 kaprů a 1 amur). Jak je vidět, rybám se moc nechtělo, a to rybáři zkoušeli všechno možné i nemožné. Zoufalství občas dosáhlo takových rozměrů, že závodník vázal pod háček stovku, ať si ryby samy skočí koupit to, na co mají dnes chuť.

Největší rybou byl kapr - krásný šupináč o míře 87 cm, kterého v prvním kole ulovil pan Josef Karel, obhájce loňského vítězství a pozdější vítěz. Základ obhajoby položil právě v prvním kole, kdy mu brala jedna ryba za druhou. A to se mu v závěru prvního poločasu jeden krásný lysec - odhadem 75-80 cm - vypnul těsně u břehu. Kdo letos neházel daleko, nechytal :-).

Děkujeme všem účastníkům za to, že rybí letargii brali s úsměvem a dobrou náladou, počasí, že vyšlo trochu lépe než ukazovala předpověď, rozhodčím za přesnou míru, pořadatelům za organizaci a hlavně naší rychlé rotě ze stánku, která naplnila hladové žaludky a spláchla žízeň (a v některých případech žal) všech přítomných.


Pitný režim se musí dodržovat i při závodech. Pitný režim se musí dodržovat i při závodech.
 
 
Nezbytné občerstvení v poločase. Nezbytné občerstvení v poločase.
Klobásky pro poslední opozdilce. Klobásky pro poslední opozdilce.
 
 
 
 
Jediný ulovený amur. Jediný ulovený amur.
 
 
 
 
 
Čekání na rybu bylo dlouhé a únavné :-). Čekání na rybu bylo dlouhé a únavné :-).
Tak Franto, co jim tam hodíš? Tak Franto, co jim tam hodíš?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Šup tam s ním. Šup tam s ním.
Jirka Bryška jako vždy v pohodě :-). Jirka Bryška jako vždy v pohodě :-).
 
 
 
Šesté místo - 51 bodů. Šesté místo - 51 bodů.
Páté místo - 71 bodů. Páté místo - 71 bodů.
Čtvrté místo - 106 bodů. Čtvrté místo - 106 bodů.
Třetí místo - 134 bodů. Třetí místo - 134 bodů.
 
Druhé místo - 209 bodů. Druhé místo - 209 bodů.
První místo - 367 bodů + největší ryba - kapr 87 cm. První místo - 367 bodů + největší ryba - kapr 87 cm.
Sláva vítězům, čest poraženým! Sláva vítězům, čest poraženým!
Pohoda u piva na závěr. Pohoda u piva na závěr.
 

2. 5. 2009 (tradiční zahajovací závody)

Trochu jsme prohrabali harddisky a našli jsme fotky ze zahajovacích závodů 2009. Takže jen malé osvěžení: účast byla dechberoucí (okolo celého rybníka s výjimkou olšin), týden před závody byl zakázaný rybolov a na závody hned navazovala zábava. Do toho super počasí a vše ostatní tak nějak přišlo samo smile.