Archiv aktualit 2014

Přezkoušení dětí

Datum: 29.12.2014 18:56:00
Datum expirace: 2.2.2015 23:59:00
Obsah:

Přezkoušení dětí do 15 let ze znalostí rybářských předpisů se uskuteční v sobotu dne 31. ledna 2015 v 9.00 v klubuvně na chatě Rosnička.

Trénovat můžete např. na stránkách ČRS.

PF 2015

Datum: 23.12.2014 18:27:00
Datum expirace: 0.0.0000 0:00:00
Obsah:

Všem rybářkám a rybářům přejeme šťastné a veselé Vánoce a do roku 2015 hodně zdraví, štěstí, úspěchů v osobním i pracovním životě a v neposlední řadě krásné zážitky při zdolávání vysněných úlovků. Petrův zdar!

Povinnost odevzdat povolenku

Datum: 21.12.2014 20:05:00
Datum expirace: 18.1.2015 23:59:00
Obsah:

Všem rybářům připomínáme povinnost odevzdat v řádném termínu, tj. nejpozději do 15. ledna 2015, vyplněné povolenky. Jejich odevzdání je možné na chatě Rosnička. Otevírací doba:

Po, Út zavřeno
St - Pá 15:00 - 21:00
So 10:00 - 22:00
Ne 9:00 - 21:00

Po skončení platnosti povolenky a před odevzdáním Sumáře úlovků a docházek je třeba:

 • Proškrtnout nesmazatelným způsobem zbývající nevyplněné řádky v Evidenci docházek a úlovků i v Sumáři úlovků a docházek.
 • Do Sumáře úlovků a docházek zapsat: číslo a název revíru, úlovky podle revírů a druhů ryb v kusech a kilogramech.
 • Pokud používáte zkratky rybích druhů, používejte výhradně předepsané (Po, Li, K, L...).
 • Provést vodorovné a svislé součty kusů i kilogramů. V posledním sloupci doplnit počet vycházek.
 • Kontrolním údajem je číslo v posledním řádku posledního sloupce (křížová kontrola).
 • Řádně a úplně vyplněný Sumář úlovků a docházek vrátit do 15 ti dnů té organizaci, která jej vydala (uvedeno na titulní stránce pod vylepenou povolenkou).

Nové WWW stránky MO ČRS Svitavy

Datum: 21.12.2014 20:00:00
Datum expirace: 0.0.0000 0:00:00
Obsah:

Dne 21. 12. 2014 byly spuštěny nové oficiální WWW stránky místní organizace ČRS ve Svitavách. Informace budou postupně doplňovány tak, aby zde všichni návštěvníci našli pokud možno vyčerpávající informace o činnosti naší MO.

Zároveň žádáme všechny členy i nečleny, kteří mají v držení jakékoliv fotky z dříve konaných závodů nebo akcí, pěkné fotky Rosničky (nebo i řeky) a v neposlední řadě úlovků, které by mohly být zveřejněny, aby je zaslali na e-mail webmaster@mocrs-svitavy.cz. V případě většího množství dat je možné se domluvit na předání na CD nebo flash disku, nebo lze data předat přes nějaké on-line úložiště (např. uloz.to, uschovna.cz a další). Bylo by dobré, kdyby u každé fotky byl popis kdy bylo uloveno, míra a event. váha (buď jako text v mailu, nebo jako popis fotky v EXIF). Děkujeme.

Pro komunikaci s členskou základnou byly zřízeny tyto e-mailové schránky:

 • predseda@mocrs-svitavy.cz - přístup má zřízen předseda MO (tj. vždy ten, kdo tuto funkci vykonává)
 • jednatel@mocrs-svitavy.cz - přístup má zřízen jednatel MO (tj. vždy ten, kdo tuto funkci vykonává)
 • vybor@mocrs-svitavy.cz - přístup má zřízen určený člen výboru MO (tj. vždy ten, kdo je členem výboru MO); tento určený člen o došlých zprávách vždy informuje ostatní členy výboru
 • webmaster@mocrs-svitavy.cz - přístup má zřízen administrátor webových stránek - na tuto adresu posílejte vše, co chcete zveřejnit (případně smazat) nebo upozornění na chyby, překlepy či jiné zjevné nesmysly

Několik dalších informací ke stránkám:

 • stránky jsou na zcela nové doméně a webhostingu - důvody jsou v podstatě dva: (1) přihlašovací údaje k původní doméně (crs-mosvitavy.cz) a zejména k administračnímu mailu se v průběhu let někde zatoulaly a (2) nutnost spustit stránky opravdu rychle (tj. opětovné získání přístupů za situace, kdy byl zrušen administrační e-mail je v podstatě nemožné); nyní je vše zařízeno tak, aby se tato situace nemohla opakovat.
 • jako správce domény a webhostingu jsme vybrali služby "Banán.cz" - za danou cenu nabízejí doslova luxusní podmínky: 20 GB prostoru na serveru, neomezený počet e-mailových schránek, neomezené datové přenosy a hlavně nepřetržitou technickou on-line podporu (24 hodin denně v "pátek i svátek"); ostatní webhostingy nabízely za srovnatelnou cenu výrazně menší prostor (1-5 GB) a omezené datové přenosy (1-10 GB)
 • vzhledem k prostoru na webu a neomezeným datovým přenosům můžeme mít přímo na stránkách všechny fotografie; není nutné je umísťovat na jiné stránky (čímž vůbec nechceme říct, že fotoalba na "rajčeti" jsou zbytečná, naopak, díky za ně - viz odkaz)
 • "klasické" diskuzní fórum zde nehledejte - prozatím je zaveden "pouze" systém komentářů pod vybranými články a příspěvky, a to pouze pro registrované uživatele - více informací, včetně pravidel pro vkládání komentářů, návodu na registraci nového uživatele a přihlášení naleznete na stránce "Diskusní fórum"
 • dokumenty ke stažení budou zveřejňovány výhradně v zabezpečeném PDF formátu - pro jejich prohlížení musíte mít nainstalován prohlížeč. nejlépe Adobe Reader nebo alternativně např. Foxit Reader