Návštěvní kniha

Vážení návštěvníci, do "návštěvní knihy" můžete i bez nutnosti registrace vkládat své postřehy, komentáře a otázky vztahující se jak k obsahu našich stránek, tak k dění v místní organizaci Českého rybářského svazu ve Svitavách.

Pro komentáře a příspěvky platí stejná pravidla, jako pro komentáře a příspěvky u ostatních stránek na tomto webu. Pravidla naleznete na stránce "Diskusní fórum".

Starší komentáře jsou (ne)pravidelně přesouvány do "archivu" - historii diskusí z Návštěvní knihy najdete na této stránce.

Vzkazy, dotazy, postřehy...

z IP 176.10.99.*** | 1.8.2018 09:36
Dobry den vsem i kdyz ro nas rybare moc dobry neni. Vcera jsem byl na rybniku pomahat pri likvidaci skod extremniho pocasi... Panove a damy vsichni mate muj obdiv... tumis, duna, Oliva, benes, gut, vostrel, drmola cermak a hodne dalsich a adalsich. Dnes to asi bihuzelk bude pokracovat.
Asi to sem ted uplne nepatri emoce jsou vysoke ale pokud do dnesnich dnu nekdo jeste mel prdsedu bubnika a jeho loutkjare za uslechtile keri chteli mo zachranit tak po precteni posledniho prispevku na fb musi zmenit nazor. Jak sem tady uz jednou psal bubnik dal na fb do skupiny svitavaci prispevek ve kerem kritizoval to ze na rsne plavou mrtve ryby a nikdo je neuklizi. Nic vic nic mic. Jo jeste tam blekotal cosi o symbolicke cene... a vcera na fb hodil prispevek v tom smyslu ze nam to v podstate uz 22.7 rikal. No nevim. Jak tam psal jeden sikutujici kdyby se zacalo cerit v dobe kdy tam sou sinice tak ten kyslik by jen a jen podporil prave ty sinice... a rozpadly by se mozna driv. Navic na 16 ha rybnik by tech aeratoru a cerpadel muselo byt nekolik. Otazkou je jestli by to pri letosnim srazkovem deficitu (4 mesice v podstate neprsi a nas region je jeden z nejsusich v cr) hladine vody v rosne (min 60 cm pod stav) a extremnich teplotach soucasnych dnu vubec pomohlo. Jen bubnik je chytrej jak radio. Bubnik do sveho prispevku napsal cituji "Dobre vam tak."
Myslim ze neni potreby co dodavat. Ukazal se v pravem svetle, nejen ze muze za to ze platime za rybnik tu jeho symbolickou cenu (skladnik v atom steelu asi bere vic nez je najem za rosnu) ale ted se jeste projevil jako absolutni hyena. Je to lump podvonik a lhar.
Uz to tady na strankach je ale i ja se pridam - prsim vsechny rybare keri muzou prijit a pomoct pri likvidaci teto tragedie, aby dorazili na rybnik-diky.
Zakuklenec
z IP 37.48.20.*** | 2.8.2018 12:42
Zakuklence konečně můžu plně souhlasit.LadA
z IP 89.24.60.*** | 3.8.2018 09:39
Dobrý den,
chtěl bych všem poděkovat za pomoc při likvidaci následků pohromy, která nás v uplynulých dnech potkala. Práce bohužel ještě nekončí. Stále ze dna stoupají další uhynulé ryby, které bude potřeba sbírat. Kdo bude moci, přijďte na rybník - rukavice, pytle a podběráky máme.
Zcela jistě dnes víme, že obnova rybníka, aby byl opět využitelný jak pro volnočasové aktivity, tak pro sportovní rybolov, bude dlouhá a bolestná. Za sebe a myslím že i za ostatní, kteří se u rybníka za poslední tři dny vystřídali však můžu napsat, že se nevzdáme.
Z. Ryšavý
z IP 213.19.59.*** | 3.8.2018 17:19
Díky všem za pomoc při odklízení ryb, byly to náročné a smutné 3 dny..... Doufám že se vše dá co nejdřív do pořádku...
z IP 93.181.78.*** | 4.8.2018 08:07
Pojdme vyhlasit sbirku,nebo aspon diskuzi jak pomoct zachranit rybolov ve Svitavach.dekuji Lada Horvath
z IP 213.155.42.*** | 4.8.2018 09:55
Tímto bych rád poděkoval panu hospodáři za vzorný výkon jeho funkce,čehož výsledkem je katastrofální
devastace rybí obsádky.Že budou sinice,že budou vedra to se vědělo dávno dopředu a vy jste na to zareagoval jak?Nijak.Zapůjčit areátory je nad vaše schopnosti?Doufám,že jste na sebe patřičně hrdý,já si ovšem myslím,že jste ostudou Petrova cechu.Naštěstí mám papíry na Poličku,kde to vede PAN Martinů a to není takový diletant jako vy.Tak se můžete dál utápět v sebelítosti a vést trapný kecy do rádia a na facebooku.Snad si tento příspěvek přečte co nejvíc rybářů dřív než ho stihnete smazat.
z IP 80.82.70.*** | 4.8.2018 12:43
Vyborne, uz to zacina. Hon na carodejnice... Mily pane beze jmena, myslite si, ze kdyby tady byl jiny hospodar, tak ze by zajistil hromy a blesky a dostatek vody? Ze by porucil slunci, aby tolik nepalilo? Ze by zchladil vodu? Byl jste vubec od utery u vody? Podilel jste se na sberu a likvidaci skod? Ja ano a obcas jsem zaslechl neco z toho, co tam zaznelo od starosty, Drmolove a dalsich, kteri tam byli kazdy den. Treba jsem slysel, ze volali tomu profesorovi do Brna a ten rekl, ze na 16 ha plochy a s tak pokleslou hladinou by vzhledem k teplotam a predpovedi pocasi nepomohlo, ani kdyby tam bylo 20 cerpadel. Mozna by se to odvratilo o jeden dva dny, ale vic ani prd. Chatari se ted zaklinaji tim, ze maji cisticku, ale jak dlouho plati dotcena legislativa? Rybnik nebyl 20 vypusten. Minimalne 10-15 let se nikdo nestaral o to, kde konci odpad z jimek. V utery jsem byl v hajenem pasmu, je tam po kolena vody, spousta bahna a to bahno smrdi srackama. Kde se to asi vzalo? Podruhe uz jsem tam radsi nesel... Souscasna situace je misunk vseho mozneho. Za nos se mohou chytit vsichni. Kdosi tam pred starostou pronesl, ze Rosnicka byla s ohledem na tech 20 let casovana bomba. Proc se roky nic nedela s temi chciplymi stromy na hrazi? Ceka se az to nekomu spadne na hlavu? Co ty koreny, ktere jsou prorostle hrazi? Vyhnijou a co po nich zustane? Voda si pak cestu najde a hraz uz neplni svou funkci. Myslite si, ze stavidlo po 20 letech bez oprav plni svou funkci? Uz na facebooku psal nekdo od rybaru a starosta, ze dolni rybnik je chovny, takze se slovoval a mohl se vapnit. Rosnicka je koupaci voda, takze se vapnit nemuze. Dolni rybnik navic neni zavisly jen na pritoku z Rosnicky, ma i jine zdroje. Proc by jinak byl po slovu v listopadu napusten behem dvou mesicu? Rosna se doplni vodou az pres zimu a jaro, letos na jare tekla voda do Dolniho prepadem. Od dubna uz to vzhledem k pocasi slo do kelu. Obejdete Dolni rybnik po naucne stezce, jde tam dost vody od Westrocku...
Pockejte na vysledky rozboru, dokonceni studie pro mesto. Pak se zamerme na obnovu. Takoveto prispevky jako vyse nikomu a nicemu nepomohou. Pokud za nimi ovsem neni schovana loutka se svym vodicem.
z IP 213.19.94.*** | 4.8.2018 14:27
Dobrý den,
Pro pana "no name" č. 1: Váš příspěvek opravdu mazat nebudu, nikdy jsem to neudělal a nikdo to dělat nebudu. Cenzura se na tomto webu nikdy neprovozovala a teď s tím opravdu začínat nebudeme. Máte na svůj názor právo a nikdo Vám ho nebere.
Pro "Ladin": Láďo, sbírka má svá pravidla a omezení, teď je ještě dost brzo na nějaké velké akce. Musíme počkat na rozbory, spolupracujeme s městem... uvidíme. Rychlá řešení obvykle nejsou úplně dobrá.
Pro "no name" č. 2: k tomu není asi co dodat. Jen znovu opakuji, město se problémem Rosničky intenzivně zabývá už více než rok, viz reportáž z června 2018 na YouTube. Povolení k vápnění na Rosničku řešíme už taky skoro rok, bohužel než se vše stačilo dát administrativně dohromady, přišlo tohle.
Před cca 14 dny jsem byl na rybách v olšinách a přišli tam 2 pracovnice z MÚ Svitavy kvůli odumřelým stromům - říkaly, že torza stromů na hrázi se musí nechat kvůli ochranářům, že tam hnízdí ohrožené druhy ptáků a vyskytuje se tam nějaký vzácný hmyz. Co k tomu dodat... Občas mi požadavky od všech možných zájmových skupin a úřadů přijdou absolutně absurdní.
Z. Ryšavý
z IP 213.19.59.*** | 4.8.2018 14:55
Dobrý den,
tím hospodářem myslíte toho, co nás v roce 2015 dobrovolně opustil nebo hospodáře, který nastoupil na jeho místo v roce 2015 a tím zachránil organizaci alespoň ohledně toho, že musíme mít hospodáře a zástupce hospodáře (na to musí být kvalifikovaný člověk a nikdo to z řad cca 400 rybářů dělat nechtěl)?
Nebo hospodáře jako majitele města (i to město se musí řídit zákonem a hlavně financemi). Jak už jsem psala a řekla mnohokrát.
Mnoho věcí se sešlo dohromady, naším nepřítele je jednak počasí (obrovské tepla, kdy se kyslík při takové teploty vody do vody nenaváže a na plochu 15,5 ha rybníka v tom to žalostném stavu by těch přístrojů muselo ale ku.va být), špatná voda (na tomto problému s městem spolupracujeme už nějaký pátek), zarybňování jako takové, nebo celkově přítok do rybníku, pokleslá hladina a tím rychlé ohřátí vody, protože na většině rybníka je katastrofální hloubka (prameny, Retenčka a pak Rosna: jsme na začátku, prostě jednou při těchto klimatických podmínkách Rosnička nebude). Stále vysvětlování už je taky nad naše síly.
Až se dají do kupy všechny materiály, vzorky a dodělá se rozpracovaná studie na Rosničku (což se už blíží ke konci) a s majitelem (městem) domluvíme další kroky, bude členská základna informovaná. Zatím i my z toho všeho za poslední dny nejsme moudří.

Doslechla jsem se dnes nemilou zprávu o stavu na RS Vysočina. Soucítíme s Vámi.

Myslíme na vás, všechny rybáře kolem dokola. Jak na soukromé, tak místní organizace. Na vodu a ochlazení čekáme s vámi. Mnoho zdaru.

Přejato: Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat. Zatím.

Drmolová Ivana
z IP 51.15.252.*** | 4.8.2018 20:31
Zdravím,
vážený bezejmenný, docela by mě zajímalo, co teď budete psát, když i na Poličce došlo k úhynu poloviny obsádky na rybníku Peklo. Podle jejich webových stránek byl včera jejich hospodář (pan Martinů) na obchůzce po všech rybnících a pochvaloval si, že je vše OK. A dnes ráno v 5:50 ráno katastrofa - úhyn 50 % obsádky, sumci a velcí kapři. Takže vidíte, že se situace mění každou hodinou a v podstatě je nemožné se na to jakkoliv připravit. A to nemluvím o tom, jak to už napsala Drmolová, že Peklo má úplně jiné podmínky na přítoku.
Poličákům držím palce, aby to skončilo jen na Pekle a nešlo to dál... A ještě jeden dotaz - jak je na tom naše retenčka? Pokud vím, tak tam je nějaká násada, co se s ní bude dělat? Do Rosničky to asi po slovu vysapat nemůžeme. Necháme to tam přes zimu? Není to moc velké riziko? Díky za odpověď.
z IP 213.19.59.*** | 4.8.2018 20:49
Dobrý den,
retenční nádrž kontrolujeme. Každý den chodí na střídačku Radek Oliva s panem Vostřelem, Vilda Grim a Jan Ryšavý hlídat agregát. Ten slouží na čerpadlo, které ze spodní hladiny čerpá studenou vodu. Dnes nám hasiči dováželi vodu, aby jsme srazili teplotu vody. Snažíme se zachránit co se dá, zda se to v tomto počasí povede nevíme.
Co bude dál nevíme. Nevíme co bude zítra. Jakmile budeme mít informace a vědět co dál, dáme informace na stránky a do nástěnek.
z IP 2a00:1768:2001:*** | 4.8.2018 21:28
Osobne si myslim, ze nejvic masla na hlave ma mesto, protoze nechalo rosnu 30 let chatrat. Hlavne ze mame hriste, sportoviste a buh vi co jeste. Holt asi byli jine priority. Rosnu holt stacilo jen posekat aby to vypadalo na oko hezky a smitec.
z IP 213.19.94.*** | 4.8.2018 22:42
www.svitavy.cz/cs/m-7397-opatreni-na-zlepseni-kvality-vody-v-rybniku-rosnicka/
www.youtube.com/watch?v=EpK5Knv7ZOw

Pracovalo se, a ne že ne... Město i rybáři. Úvahy o tom, kdo má víc másla na hlavě jsou zbytečné.
z IP 213.19.112.*** | 6.8.2018 13:55
Vážení kolegové a přátelé ze Svitav. Jménem naší litomyšlské organizace vyjadřuji velikou lítost nad katastrofálním úhynem rybí obsádky na Rosničce. Je to velice smutné a je těžké to dávat komukoliv za vinu. Fráze typu " mohlo se " nebo " kdyby se " postrádají momentálně smysl. Je to nevratné. Kapitální kusy skončily v kafilérii a voda je mrtvá. Spoustu let práce, spoustu let odchovu nádherných ryb je ztraceno. Moc mne také mrzí, že se najdou takoví lidé, kteří Vám to dokonce přejí. Tady zůstává zdravý rozum stát. Přeji Vám upřímně, ať se Vám znovu podaří dát Rosnu do pořádku a do původního stavu. Na naší nejbližší výborové schůzi požádám výbor naší MO o podporu a alespoň trochu se budeme snažit Vám pomoci. Rosna je moje srdcovka. Držím palce a přeji hodně štěstí, síly a trpělivosti. Místopředseda MO Litomyšl Jaroslav Bryška.
z IP 213.19.28.*** | 7.8.2018 19:11
Pane Bryška,
jedním slovem, děkujeme.
z IP 185.220.101.*** | 9.8.2018 21:23
https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096902795-studio-6/218411010100809/video/636911, čas 3:02

Penětice, MRS: identická situace jako u nás. Že by těch "diletantů" bylo v ČR víc? Co třeba Peklo u poličáků?
z IP 213.155.42.*** | 11.8.2018 07:26
Dobrý den,slyšel jsem,že prý uvažujete o navrácení poloviny ceny povolenek pro letošní rok co je na tom pravdy?Bylo by to logické i spravedllvé vzhledem k faktu,že se dalo rybařit jen polovinu sezony.
z IP 145.239.91.*** | 13.8.2018 20:51
www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/ 218411000100810/obsah/637179-uhynule-ryby-v-rybniku-nesyt

rybník Nesyt, nejvetsi rybnik na Morave, chovny. Pres 100 tun uhynulych ryb. Pane Bubniku, taky meli cerit aby se jim darilo? Rosne by za soucasneho stavu nepomohla ani svecena voda. Jen doufam, ze vybor bude s mestem spolupracovat a vysledkem bude nova Rosna s cistou vodou. Jen prosim ucpete stavidlo, asi nam tam neco tece.
z IP 86.61.178.*** | 13.8.2018 22:35
Jak se může někdo zeptat na vrácení nějaké části ceny povolenky. Je vidět, že takovému člověku jde jenom o kus masa z rybníka. Než aby přemýšlel jak organizaci pomoct, tak ji ještě více vysát. Na to, aby se rybník znovu vzpamatoval a mohly se nakoupit ryby, tak bude spíše potřeba nějaká sbírka.
z IP 51.15.88.*** | 13.8.2018 23:04
A jeste k tem povolenkam: ja tedy nevim jak ostatni, ale hanba by me musela fackovat, kdybych chtel polovinu ceny povolenky zpet. Myslim si, ze prave ted bude MO porebovat kazdou kacku na obnovu Rosny. Jak to chcete udelat spravedlive? podle poctu ulovenych ryb (tj pomerem k max 25 kusum)? Jak potom zohlednite to, kdyý nekdo bude mit 12 kapru a nekdo 12 candatu kteri jsou nepomerne drazsi? Nebo casove hledisko - nekdo ma za 7 mesicu jednu dochazku, nekdo jich ma 50. Nekdo nema za 50 dochazek zadnou rybu, pac chyta CH&P, nekdo za 10 dochazek zmasi 20 kapru. Jak to chcete spravedlive rozetnout? To proste nejde. Napiste jak byste si to predstavoval.
Myslim si, ze ten dotaz psal Bubnik nebo Konecny. A ted se ve skrytu tlemi, jak se to tu bude resit. A obcas pritopi pod kotlem. Hyeny.
z IP 213.19.59.*** | 14.8.2018 18:33
Vážení, je až s podivem, jaké konspirace a špíny, jste (někteří členové MO a jejich „příznivci“), ve své hysterii schopni vymýšlet a pouštět do světa ať už zde, jinde na síti nebo mezi lidmi, to celé za tichého přihlížení vašich „činovníků“.

Takže, pokud budu chtít a je to jen moje vlastní vůle, jestli budu chtít někomu něco sdělit, nebo budu na něco reagovat, něco napsat, třeba i vám, tak to udělám a s ledovým klidem, se pod to podepíšu plným jménem. Dělal jsem to vždy, protože se za svoje názory nestydím, tak proč ne teď, nebo kdykoli jindy.

Neměl jsem, nemám a nebudu mít potřebu, nechat kohokoli za sebe něco psát nebo dělat a totéž naopak.
Jak já, tak Pepa Bubník, jsme dospělí, máme občanky a každý se projevujeme podle vlastního uvážení a pokud vám bude Pepa chtít něco sdělit, tak to udělá sám, mne k tomu nepotřebuje. Ostatně to již osvědčil svými různými příspěvky na síti.

To, že někdo nemá tolik odvahy, se pod svůj názor podepsat a schovává se za anonyma, „pseudojméno“ či přezdívku, je jeho věc a mě osobně je to úplně jedno, ale prosím, jste-li takoví, nesrovnávejte mne se sebou, já takovou potřebu nemám.

Jak vidno, tak ani sami (někteří, zejména „ostří kritici a poukazovači“), nemáte tolik odvahy, abyste se pod svoje příspěvky podepsali plným jménem a svůj názor, když už jste se s ním veřejně svěřili, kdekoli na síti, obhájili. Schováváte se pod „kde co“ ve strachu, aby na vás náhodou nepadla „kletba“ vašeho okolí a nestali jste se vyvrheli.

Neberte si moje jméno „do huby“, obzvlášť když ho spojujete s nepodloženými nesmysly, výmysly, urážkami a křivými nařčeními jen proto, že si nemáte na kom vybít svoji zlost a frustraci. Pokud se chcete mezi sebou navzájem takto urážet a napadat, navíc veřejně, prosím, je to vaše věc, ale beze mne.

S vaší organizací, nemám nic společného, tak to vezměte na vědomí (ostatně, vždyť to všichni víte, bylo to vaše kolektivní přání nás vyloučit, jak mi bylo sděleno vašimi orgány) a podle toho se i chovejte. Jak zde napsal jeden „taky skrývač“, „husy jsme spolu nepásli“ a nějaký „tykání“, je to poslední, co by mi vadilo.

Až do dnešního dne, jsem neměl potřebu se o vaši organizaci starat a jakkoli se k ní vyjadřovat.

M. Konečný
z IP 213.19.94.*** | 14.8.2018 22:06
Ahoj Martine,
diskuse plyne tak, jak plyne. Příspěvky nekoriguji, nechávám je tak, jak byly napsány. To, že se pod své názory lidé nepodepisují, je sice smutné, ale je to tak. Podívej se na internetové diskuse, na Facebook, Twitter... všude plno fake profilů, anonymů, kteří si vybíjejí svou vlastní frustraci a nespokojenost s vlastním životem na úkor jiných. Nakonec jsi to byl právě Ty, který jsi na těchto stránkách kdysi obhajoval "zakuklené členy", kteří se snad měli bát perzekuce ze strany výboru. A když jsem tu před pár lety veřejně vyzval anonymy, aby se nestyděli a pod své příspěvky se podepisovali, tak jsem to od Tebe taky schytal.
Prostě se s tím musíme smířit. Jak jsem tady nedávno napsal u příspěvku, který nebyl vůči MO vůbec přátelský, cenzuru jsem nikdy nedělal a nehodlám s tím začít (a pokud by mě do toho někdo nutil, tak jsem připraven s jakoukoliv činností v MO seknout). Mám pro Tebe jednu radu: na provokaci je někdy nejlepší reakcí ignorace.
Z. Ryšavý

PS: O vrácení části ceny povolenky se sice diskutovalo, ale v podstatě ihned byla tato myšlenka zavrhnuta. Jednak proto, že by nešlo vymyslet spravedlivý (a zároveň jednoduchý a administrativně nenáročný) systém, komu vrátit a komu ne a pak také proto, že při obnově rybníka Rosnička a následném zarybnění bude potřeba každá koruna z rezerv MO.
z IP 37.48.18.*** | 15.8.2018 10:06
Ahoj Zdeňku,

v tom co píšeš, máš pravdu, ale život se posouvá. Svým příspěvkem jsem v první řadě nereagoval na to, že se někdo schovává, proto jsem v něm také uvedl, že je mi to jedno a už vůbec jsem neměl na mysli cenzuru, ani jsem se o tom nezmínil. To je vaše věc a vaše vizitka, co si na stránkách necháte a co ne.

Reagoval jsem na to, že mne jmenovitě někdo neopodstatněně spojuje s anonymními příspěvky a tvrdí, že je to moje práce a že tím chci, slušně řečeno, „bouřit vášně“. Kdybych chtěl „bouřit vášně“, tak to budu dělat pod svým vlastním jménem a nebudu se schovávat, nikdy jsem to nedělal a nemám to zapotřebí.

Myslím si, že „schovaných bouřičů“ máte mezi sebou víc než dost a jsou to právě oni, kdo zbytečně „bouří vášně“. Jak pravil klasik: „Kde blb, tam nebezpečno“. Jan Werich

Jak jsem napsal, až do včerejšího dne, jsem neměl potřebu se k čemukoli vyjadřovat. Ale s ohledem na události posledních dní, jsem reagovat musel. Je rozdíl mezi opodstatněnou konstruktivní kritikou a urážkami, pomluvami a křivými nařčeními a obviněními (a ne jen to). I přes to, že vím, že to nejspíš bude k ničemu a že mne zase někdo „ukřižuje“, jsem se musel vůči takovým výrokům ohradit.

Díky za radu, ale ne vždy, je ignorace na místě a je potřeba se ohradit proti lžím a hloupostem a to je právě tato situace.

M. Konečný
z IP 65.19.167.*** | 15.8.2018 14:05
Dobry den pane konecny tak ste se tu konecne ukazal. Docrela se divm cemu se divite. Proti mo ste toho s prdsedou bubnikem udelali za posledni roky tolik ze se prste divit nemuzete. Asivas asi nikdo z rybaru nema rad. Treba kdybyste oba pred dvame lety vystvetlili tu vec s pronajmem a neplacali tady ty kraviny o tom ze nic vysvetlovat nebudete tak by to taky dnes mozna vypadalo jinak. Je jedno rceni- kdo seje vitr sklizi bouri. Tak se nedivte. Nebo to zkuste a vysvetlete clenske zakladne sve pohnuztky-sice to bde poze ale prece. Kdysi ste tu v souvislosti s pronajmem rosny napsal ze se kloidne omluvite pokud se ukaze ze to je jinak nez jak ste napsal. A ze prohlaseni vyboru o tom jak se to vsecko sebehlo roztrhate dolozitelnymi argumenty. A co z toho bylo? Ho.no. Jen ste mlzil a jinac nic. Jak rikam-nedivte se.
A znovu muzu jen zasnout nad vasi dvoji optikou. Kdyz se vam to tenkrt hodilo do kramu tak anonymove byly chudecci co otrebuji vasi ochranu. Ted kdyz se do vas anonimove trefuji tak je to najednou hrzny problem. Ohybate si vse podle toho jak se vam to hodi do kramu a neustale jen fnukate ze vas kazdy pomlouva a nadava na vas. Asi plati to o te huse...
Zakuklenec
PS: stale nam vsem dluzite vysvetleni okolo zameru ce ste meli s rybniky pred dvama lety. Porad nic?
PPS: je velmi dobre ze admin nemaze zadne prispevky. Myslim si ze na fejsbúku je to daleko horsi. tady je diskse jeste cajicek.
PPS: jake podminky chce vyjednat vybor pro cleny nasi mo?
z IP 65.19.167.*** | 15.8.2018 14:15
A jeste sem zapomel na jedno- proc do stavu diskuse tahate cinovniky mo? Volate snad po cenzure prispevku? Nejednou ste tu pred lety rval jak na lesi ze se vybori nemaji co divit ze se vsichni zakukluji pac se boji. Ted tady krtizuji vas a bunika a je to spatne... ha ha. dyk ste to vlastne rozpoutal vy. Priznam se ze i ja sem svou przdivku zvolil podle vas a jednoho vaseho prspevku :-) Vy ste vlastne muj internetovy tatik :-)
Nebo si predstavujete ze vedeni mo bude v kazde diskusy na netu kde se viskytne vase meno uvadet ze za nic nemuzete a ze je to vsechno jen pomluva a krive narceni?
Zakuklenec
z IP 213.19.28.*** | 26.8.2018 19:34
Dobrý večer,
naši členové, co mají pro letošní rok koupenou roční povolenku na revír Rosnička, si mohou zakoupit povolenku na RS Vysočina. Děkuji za velkou vstřícnost ze strany RS Vysočina. Naše situace není jednoduchá a vážíme si podané pomocné ruky. Je to další možnost, jak si naši členové mohou ještě letos zachytat v blízkém okolí.
Naše domluva je momentálně na letošní rybářskou sezónu. Povolenka stojí 1500 Kč a je platná do konce roku 2018. Na tuto povolenku si můžete přivlastnit 10 ryb ušlechtilých a 15 ryb ostatních. Povolenku si zakoupíte na rybářské chatě Rosnička a to po telefonní domluvě se mnou (Drmolová 737159972). 
Hezký večer Ivana Drmolová
z IP 213.250.246.*** | 11.9.2018 11:22
Dobrý den, proběhla schůze výboru, bylo by prosím možné informovat veřejnost o průběhu schůze, vzhledem k Rosničce (co se bude v budoucnu s Rosničkou dít).
Děkuji Lukáš.
z IP 89.24.35.*** | 12.9.2018 15:54
Dobrý den,
na výborové schůzi se řešilo pořádání členské schůze, jejímž hlavním a nejdůležitějším bodem bude informace o úhynu ryb a zejm. budoucnost sportovního rybolovu ve Svitavách. Pozvánka byla dnes zveřejněna v aktualitách. V době konání členské schůze již bude k dispozici závěrečná zpráva odborníků s návrhy opatření ke zlepšení kvality vody v rybníku. Podle dosavadních informací, které máme k dispozici, se opaření dotknou všech, kteří mají s rybníkem něco společného: vlastník, my jako rybáři, zahrádkáři, ale i obec Javorník.
Z dosavadní komunikace s vedením města Svitavy nicméně vyplývá, že se i nadále počítá se zachováním rybníka jako revíru pro sportovní rybolov, ale zároveň bude posílena jeho rekreační funkce.
Na členské schůzi by měl být přítomen i starosta města Svitavy, pan David Šimek.
Dále se řešil zákaz rybolovu, který byl na Rosně vyhlášen v den úhynu, tj. 31. 7. 2018. Bylo schváleno, že zákaz bude zachován a to do odvolání.
V případě dalších dotazů se na mne neváhejte obrátit.
Z. Ryšavý
z IP 85.70.90.*** | 23.10.2018 13:15
mam dotaz bude nam platit sleva ZTP take na poličce
                                      děkuji
z IP 213.19.59.*** | 26.10.2018 17:45
Dobrý den.
Ještě nebylo jednáno s RS Vysočina. Jen jsme měli rozmluvu ohledně dalšího roku, když jsme vyjednávali letošní rok.
Hezký den Drmolová
z IP 86.61.178.*** | 28.10.2018 09:08
Dobry den.chci jen odopovedet na dotaz p.slavka když jsi zaplati te radne clenstvi 8000 tak masi jo preji hezky den
z IP 85.70.90.*** | 28.10.2018 09:54
PANE ANONIM VAS SE NIKDO NEPTAL
DĚKUJI
z IP 89.24.38.*** | 29.10.2018 10:07
Dobrý den. Když má být ta volební schůze tak by bylo dobré zverejnit kdo se hlásí do výboru. Aby jsme věděli koho volit a koho ne.
z IP 213.19.59.*** | 31.10.2018 18:06
Dobrý večer,
na členské schůzi 21.10. jsme vyzvali členy, kteří by měli zájem o práci ve výboru, ať se přihlásí buď osobně nebo elektronicky. Zatím jsem nic od nikoho neobdržela. Tak Vám nejsem schopna zveřejnit jména. Zatím není ani jasné, kdo bude kandidovat ze stávajícího výboru. Po výborové schůzi, která se bude konat v následujícím měsíci, bude kandidátka zveřejněna.
Hezký večer Drmolová
z IP 213.19.28.*** | 15.11.2018 08:14
Vážené kolegyně, vážení kolegové,

s ohledem na blížící se termín volební členské schůze (25. 11. 2018 od 8:30 v kině Vesmír ve Svitavách) si Vám dovolujeme předložit ke zvážení kandidátky na obsazení výboru a dozorčí komise MO Svitavy:

návrh na obsazení výboru MO (kandidátka):
Petr Beneš
Pavel Čermák
Ivana Drmolová
Jiří Kadlec
René Klusoň
Robert Múčka
Miroslav Oliva
Zdeněk Ryšavý
návrh na obsazení dozorčí komise MO (kandidátka):
Petr Vítek
Zdeněk Hejkal
Jiří Filipi
z IP 134.2.64.*** | 15.11.2018 22:56
German Police is crazy
z IP 213.19.28.*** | 24.12.2018 08:15
Pře­je­me Vám vše, co se špat­ně ba­lí, to jest klid, po­ho­du a zdra­ví! Hez­ké pro­ži­tí ve­če­ra spl­ně­ných přá­ní, svát­ků vá­noč­ních a vše nej­lep­ší v no­vem ro­ce pře­je...Výbor MO Svitavy
z IP 213.19.94.*** | 1.2.2019 12:44
Dobrý den,
jen pro info - smazal jsem poslední dva komentáře - jeden byl ve stylu "nigerijských mailů" a ten druhý reakce na něj. Tohle tady fakt nebudeme nechávat.
Z. Ryšavý
z IP 213.155.42.*** | 5.2.2019 22:48
Prosím o zprávu,od kdy bude možné zakoupit na Rosně povolenky na RS Vysočina pro rok 2019.Platnost starých povolenek končí už 9.února.Děkuji.
z IP 86.61.178.*** | 13.2.2019 18:57
Ahoj Ivi, chtěl bych se zeptat, jestli je možné přes naši organizaci koupit celosvazové povolenky a popřípadě za kolik by byly. Laďa.
z IP 213.19.28.*** | 14.2.2019 09:59
Dobrý den,
povolenky na Poličku budou k zakoupení na Rosně, ještě je nemáme. Jak je budu mít v ruce, dám okamžité info.
Ahoj Láďo,
je možné u nás zakoupit celosvazovou povolenku. Jak na pstruhovou vodu za 2 300,- tak mimopstruhovou za 8 000,-

Přeji krásný den Ivana
z IP 213.19.57.*** | 18.2.2019 19:50
Dobrý den, je možné zakoupit i povolenku na MRS?
z IP 213.19.59.*** | 20.2.2019 16:16
Na MRS ne.
Ivana
z IP 37.48.32.*** | 21.2.2019 14:57
Dobrý den. To jako fakt mimopstruhova za 8000kc??? Na Poličku mne to přijde i se zapisnym taky na 9000kc. Kde tedy můžeme chytat pro obyčejné lidi za normální peníze? MRS tedy nejde. A Východočeská stojí kolik? Dekuji
z IP 86.61.178.*** | 21.2.2019 18:45
Jihomoravskou povolenku koupíte u každé organizace na jižní Moravě. Třeba v Letovicích. Měla by stát 950,- Kč
z IP 213.19.94.*** | 21.2.2019 18:56
Zdravím, odpověď Ivany byla myšlena asi tak, že povolenku na MRS nejde koupit u nás na Rosně. Ale jak píše Vláďa před mnou, můžete ji koupit v (asi) jakékoliv MO MRS za 950 Kč. Jezdit pak můžete třeba na Křetínku nebo na Novomlýnské nádrže.
Celosvazová povolenka je pro nás tak drahá proto, že jsme samostatně hospodařící MO a naši vodu neposkytujeme pro svazový (společný) rybolov. Kromě RS Vysočina si ještě můžete koupit povolenku v některé z okolních MO (Litomyšl, Lanškroun, ČT, Bystřice...), ale to bude povolenka pouze na ten který konkrétní revír (důvodem je opět fakt, že jsme samostatní). Podrobné info a přehled chystáme.
Z. Ryšavý
z IP 213.19.118.*** | 23.2.2019 08:06
Děkuji ale nemohu si to finančně dovolit jezdit po ČR abych si zachytal.  To jsme na tom docela bití že jsme samohospodarici. Nebylo by dobré v naší momentální situaci zauvažovat o návratu do svazu?
z IP 213.19.28.*** | 25.2.2019 19:30
Dobrý večer.
A až bude dobře, tak ze svazu vystoupit?
Chápu že v silách některých našich členů není možné jezdit dále než za humna.
Jedna z možností je zakoupit si povolenku na Poličku.
Další možnost zakoupit si u jiných organizacích ČRS kolem Svitav, povolenku na jejich revíry za 1200,-
Další možnost zakoupit si povolenku u Rybářství Litomyšl na jejich rybníky, které jsou určeny k rybaření.

Bližší info, kde si zachytat, bude zpracováno a vyvěšeno v nástěnkách i zde v aktualitách.

Hezký večer Ivana
z IP 213.155.42.*** | 26.2.2019 19:19
Paní Ivano,prosím,uhánějte trochu pana Martinů s těma povolenkama on je samozřejmě velmi zaneprázdněný člověk a mám obavu,že když se Svitavy nepřipomenou,tak ty povolenky doveze(jestli teda už je nechal aspoň vytisknout)tak v dubnu.Navíc tohle jistě není pro něj prioritní záležitost.Děkuji a přeju hezký den
z IP 213.19.59.*** | 27.2.2019 16:21
Dobrý den,
příští týden bych měla mít povolenky na Poličku v rukách.
Hezký den Ivana
z IP 37.48.36.*** | 30.3.2019 09:53
Dobrý den. Chci se zeptat, ona je zrušena rybářská prodejna? Chtěl jsem si po zimě nakoupit a místo ní tam jsou reality. To je to ve Svitavách s tou rybarinou tak špatný?
z IP 89.24.58.*** | 30.3.2019 11:08
Nebojte se, prodejnu jsme nezrušili, jen jsme se přestěhovali blíž ke kostelu.
Velflovi
z IP 109.81.214.*** | 30.4.2019 22:08
Dobrý den,
jen pro info - smazal jsem poslední komentář - pofiderní nabídka půjčky ve stylu "nigerijských mailů". Tohle tady fakt nebudeme nechávat.
Z. Ryšavý
z IP 82.145.220.*** | 21.5.2019 19:34
Dobrý den, v poslední době se v návštěvní knize objevují příspěvky, které mají charakter podvodných mailů či nabídek... tyto příspěvky budu bez dalšího mazat a s ohledem na jejich množství už o jejich mazání nebudu jednotlivě informovat.
Z. Ryšavý
z IP 213.19.112.*** | 30.6.2019 09:06
Ahoj Žabáci. Chtěl bych Vám za Litomyšláky moc poděkovat za pořádání IV. ročníku RT 2019. Neměli jste to vůbec jednoduché, poněvadž jste byli nucení své kolo pořádat u kolegů v Lanškrouně. Přesto jste všechno zvládli velmi bravurně. Skvělé občerstvení s rychlým servisem, nápoje vychlazené, výborný gulášek. Nemluvě o štědrých cenách pro každého účastníka. Petře Ficku, klobouk dolů. Vím, nemáš to lehké a těch pomocníků na organizaci takovýchto závodů máš málo. Byla to nádherně strávená sobota. Jsem přesvědčen, že tento názor mají všichni kolegové z Regionálního turnaje. Ještě jednou děkujeme Vašim sponzorům a především Petře Tobě. Příště si zase dáme " Po kalíšku, po kalíšku " :-) Mějte se Žabáci a příště zase na viděnou. S pozdravem Bryška Jaroslav, hlavní organizátor turnaje.
z IP 2a00:1028:83d0:*** | 17.10.2019 12:51
Dobrý den
Četli jsme článek Voda v rybníce Rosnička je čistá. Velké ryby v ní už nebudou.
V podstatě se v něm píše že za úhyn ryb si můžeme sami, že rybník byl přerybněný.O důvodu přerybnění a práci výboru nebo hospodáře tu psat nechceme. To je na jiné téma.
Zaujalo mně toto: Jedním z černých scénářů je například neřízená rybí osádka, na kterou rybník před rokem doplatil. Vedení města si proto chce hospodaření na rybníce pohlídat. V rybníce je dosud jen pár dravých ryb.„Do pondělního jednání rady jde materiál, v rámci něhož bude schválen i zarybňovací plán, tedy kolik a jakých ryb bude do rybníka letos na podzim a příští rok na jaře vysazeno. Nejproblematičtější je kapr, proto jich nebude moc. Na podzim počítáme, že jich vysadíme 200. Znamená to že město si bude určovat kolik a jaké ryby se nasadí do rybníka? Jasně město je majitel a má výhradní právo si určovat co se s jeho majetkem děje. Zvláště když ho čistění rybníka stál už milion. Má tam být maximálně 500ks kapra a dravci.(Co budou ti dravci lovit?) A chápu to tak že kapři se nesmějí vracet vodě? (Praxe chyť a pusť tedy skončí,“ dodal Šimek.) To podle mě není ani jeden kapr na rybáře. Z toho asi tedy vyplívá že vůbec nemá smysl strvávat v organizaci ve Svitavách. Když dám 1200Kč za povolenku kde mám garantováno 25ks ryb které nemám ani šenci nachytat plus brigády a přitom nemůžu na jinou svazovou vodu, tak je to k smíchu. Při bavení se o tomto s jinými rybáři je snad každy rozhodnutý ukončit členství v mo a přejít do jiné organizece kde můžou chytat třeba po celé ČR. Zůstane zde pár důchodců kteří mo neutáhnou (nedělají brigády a málo peněz za povolenky). Uvidíme na schůzi, ale tam se toho moc nevyřeší protože podmínky lovu si bude určovat město co by majitel a investor revitalizace rybníka. Je to krok do pekla a nezlobte se na mně ale očekávám brzky zánik rybaření ve Svitavách. Rád bych aby se zde k tomu vyjádřili i ostatní rybáři jaký na to mají názor. Milan SY a kolegové
z IP 37.48.10.*** | 17.10.2019 13:59
Dobrý den Milane,
článek jsem četl a přiznám se, že mě dost šokoval, a to i přes to, že jsem se osobně účastnil několika jednání se zástupci města a kolem obnovy rybníka běhám od samého počátku. Některé formulace mě tam docela naštvaly, třeba právě Vámi zmiňovaná o neřízeném zarybňování. Nevím, kde na to autor přišel, zda je to úmysl nebo novinářská zkratka... Na vše je potřeba nahlížet v určitém kontextu a bez znalostí všech okolností mohou snadno vzniknout nešťastné formulace.
Už od začátku prací byla jasné, že se bude muset leccos změnit a že dojde k úpravě zarybňovacího plánu. Ano, město je vlastník a o svém majetku chce rozhodovat bez ohledu na to, kdo má tento majetek v pronájmu (je to prostě politika, byť komunální, ale stále politika). Rosna je vedena jako přírodní koupaliště - od toho se odvíjí vše. Loňský úhyn v podstatě vše jen urychlil.
Loni se vysazovala štika, okoun a plotice, letos násada štiky; plotice se na jaře vytřela, takže malých ryb jako potrava pro dravce je tam dost. Dravců se bude vysazovat více, aby mohli regulovat bílou rybu, která je schopna se sama v rybníku rozmnožovat. Právě nadbytek bílé ryby je podle mnohých významným faktorem pro růst sinic. Kaprů se nebude vysazovat tolik jako v minulých letech (kdy byly obvykle tři násady po 10 q), půjdeme na cca polovinu. Vše se ale bude měnit podle aktuálního stavu rybníka. Nikdo totiž nechce, aby se loňský rok opakoval.
Otázkou je starostou zmiňovaná praxe "Chyť a pusť". Nikdo totiž nemůže nutit lovícího, aby si ulovenou rybu ponechal. Přivlastnění ryby je právo lovícího, nikoliv povinnost. A k množství kaprů - teď se aktuálně řeší zarybnění na podzim a na jaře, zbytek roku 2020 se bude upravovat podle aktuální situace (klimatické podmínky, stav hladiny a přítoku apod.). Nemyslím si, že by ten, kdo by si chtěl rybu odnést, odešel s prázdnou - těch rybářů, kteří si přisvojí plný počet ryb (25) je minimum, je spousta těch, co na ryby chodí jako NA ryby, nikoliv PRO ryby (a tím vůbec nepopírám svaté právo rybáře odnést si rybu).
A k brigádám? Dovolím si být upřímný. Věková skladba členů MO Svitavy je taková, že většina členů nemá brigádnickou povinnost, ti co ji mají, si ve velké většině pouze platí členskou známku. Finanční plnění za brigády je ročně od cca 30 do 45 tis. Kč, tj. brigády si platí max 30 lidí. A podle toho co vím, těm o rybu v mrazáku fakt nejde - zaplatí povolenku, brigády a pak se dostanou k vodě dvakrát do roka (protože když nemají čas na brigády, nemají čas ani na ryby). Na brigády skoro nikdo nechodí (loni i letos v průměru 2-3 lidi). Pokud by nebylo těch pár jedinců, kteří ve finále odmakají téměř vše a v podstatě zadarmo, tak nevím. Myslím, že na členských schůzích jsem k tomuto tématu napovídal už dost...
Ano, rybolov na Rosně už nikdy nebude jako dříve - to jsem také říkal (v říjnu 2018 na členské), a snad si to ani nikdo nemyslel - to by byla naprostá naivita. Z jednoduché vody se stane voda trochu těžší.
Další z možností je přechod zpět do svazového hospodaření, kdy by naši členové mohli jezdit i na revíry okolních MO. Ale bylo by bláhové si myslet, že by se tím změnilo něco na způsobu hospodaření na rybníku. Věřte tomu, že děláme maximum, aby se příští rok mohlo chytat.
Budete-li mít konkrétní dotazy, klidně se dál ptejte.
Z. Ryšavý
z IP 194.228.59.*** | 20.10.2019 07:25
Pane Ryšavý díky za odpověď. Jen mně mrzí že tu diskutujeme jen mi dva a ostatní nemají zájem. Z vaši odpovědi že Vás některé vyjádření v článku šokovalo a překvapilo je jasný že vedení města si bude za každou cenu prosazovat jak se na Rosně bude lovit a co a kolik ryb se bude vysazovat a to bez ohledu na nás rybáře. No a slyšel jsem že se snad má sepisovat jakási petice pro zřízení rekreační zony a omezení rybolovu jen na jarní a podzimní měsíce nebo zrušení rybolovu na Rosničce vůbec. Přes leto by se tam mělo jenom koupat a jezdit na lodičkách kterých by mělo být vic. Nedovedu si představit že v létě bude rybník plný koupajících se a všude samá lodička nebo šlapadlo a v tom chytat ryby.  Se závodama to vidím taky špatně. Ryb bude na takovíto rybník málo. Asi jsem skeptik, ale jak píšete, už to nebude jak bylo. Spíše bude hůř. Určitě bude nejlepší řešení se vrátit do svazu aby byla pro nás šance lovit i jinde. Bylo by asi rozumné udělat členskou schůzi co nejdříve ať vime co přiští rok. Milan SY
z IP 109.81.214.*** | 20.10.2019 19:16
Dobrý večer,
nemyslím si, že by město diktovalo. Vše je výsledkem dohody mezi městem, přizvanými odborníky a rybáři. A upřímně, loňský rok byl varovným prstem. Chápu obavy rybářů, ale na druhou stranu je nutné také chápat, že se fakt musí spousta věcí změnit, aby se to už neopakovalo.
Také jsem slyšel spoustu zaručených zpráv o tom, co jak bude a nebude... třeba že po nasazení kaprů odletěly všechny labutě. No, zase jsou zpátky. Jen by mě zajímalo, kde teď jsou ti ochránci čisté vody a odpůrci ryb, které podle nich do rybníka s.rou a znečišťují tak vodu. Ať se někdy podívají na lejno, které dvakrát denně vyprdne labuť, to je jako dospělý chlap. A těch labutí je tam v průměru cca 25 každý den. Rekord byl 46 kousků :-) A nikomu to nevadí, protože to je přece krásná bílá labuť. A ať se podívají na paseku, jakou ty labutě dělají z vodních rostlin...
Koupání... velké oči. Nechci to zlehčovat, ale s výjimkou víkendů těch plavců a brouzdalistů moc nebylo. Půjčovna bude stále v režimu, v jakém byla letos. K tomu molu se o moc víc lodiček nevejde. Šlapadla nebudou, ani nevím o tom, že by se měly pořizovat. O žádné petici nevím (ale třeba mi něco uniklo)... Pravda ale je, že rybník bude rozdělen na zóny - rekreační (pláž), rybolovná a vegetační pro rostliny. Hájený úsek pochopitelně také zůstává. Pro rybolov bude místa dost - stejně jako dosud, s výjimkou pláže, která se bude výhledově rozšiřovat směrem k zatáčce, kde ale zůstane úsek pro rybolov (protože to místo je dobře dostupné pro hendikepované rybáře). A tady platí to stejné co u plavců - loni jsem byl u vody skoro pořád a ve velké většině jsem tam byl sám. Je pár jedinců, kteří chodí každý den, ale většinou se jedná o olšiny, hráz, přítok, časově potom brzo ráno. A to se nikdo koupat nebude a loďky také jezdit nebudou.
Závody - už jsme to psali v aktualitách - diskutuje se o sloučení několika závodů, aby jich nebylo tolik. Carp Cup - o tom se teď opravdu nemá cenu bavit, protože nemáme cílovou rybu. A pokud by někdy v budoucnu byl, tak bude určitě regulováno max. množství krmení na tým, tak jako je tomu už dnes na mnoha revírech v ČR.
K vrácení do svazového hospodaření - vzpomeňte si, proč se šlo do samostatného. Svitavákům vadilo, že po nasazení ryb se na Rosnu sjeli rybáři z okolí. A proč? Protože Rosna je krásný, dobře přístupný revír. Pokud půjdeme zpět do svazového hospodaření, tak sice můžeme jezdit na okolní revíry (třeba i po celé ČR), ale zase k nám budou jezdit z okolí... A smyslem všech změn je to, abychom mohli dobře regulovat vše, co se do vody dostane (jak ryby, tak např. krmení).
Prosím, berte příští rok jako začátek, který opravdu nemůže být ve stylu "Hurá, Rosna je čistá, tak jedeme zase ve velkém jako dříve". Berme to jako příležitost změnit spoustu věcí k lepšímu. Pokud pojedeme v zajetých kolejích, tak bychom taky mohli o rybolov na Rosně přijít definitivně.
Pěkný zbytek dne
Z. Ryšavý
PS: nebude hůř, na rybách je vždycky dobře, i když neberou :-)
z IP 213.19.125.*** | 4.11.2019 09:01
Dobrý den, jenom pro upřesnění - labutí 63 :-D. A dotaz:  Nový rybářský řád na Rosničce zakazuje řepku, kukuřici nebo obilí jako návnadu - opět nešťastná formulace?
Zdroj: svitavsky.denik.cz/zpravy_region/rybnik-rosnicka-byl-bez-ryb-ted-se-vraceji-kapri-i-vzacni-uhori-20191104.html
z IP 109.81.214.*** | 5.11.2019 22:21
Dobrý večer,
tak labutí rekord je zatím 71... :-) kachny už ani nepočítáme.
Nový rybářský řád je stále diskutován, nicméně již teď můžu ujistit, že formulace v článku je nepřesná (fakt nevím, kam na to ti novináři chodí a přes kolik filtrů vše projde než něco napíší). Bude výslovně zakázáno vnadění a zakrmování plesnivým, zkvašeným nebo jinak znehodnoceným krmivem a dále NEVAŘENÝM partiklem.
To první je snad jasné - nechceme, aby se do vody dostal kdejaký kekel. U partiklu je to složitější a existuje k tomu milion názorů. Většinový je ten, že nevařený partikl je pro rybu daleko hůře stravitelný, než vařený. Chceme, aby se ryba krmila, tedy aby v rybníce dlouho nezůstávalo krmení, které se tam dostane na krmítku.
Před členskou schůzí bude zveřejněn seznam změn včetně zdůvodnění jednotlivých bodů. Je ale pravdou (a to bylo napsáno v tom článku zcela správně), že rybáři jsou ohledně kvality vody v Rosně první na ráně, a proto je v našem zájmu, abychom tomu předcházeli. Tak to holt je a pokud chceme v budoucnu na Rosně chytat, musíme se tomu přizpůsobit. Jinak by se nám taky mohlo stát, že budeme chodit na suchý poldr nebo na písák...
A ještě dodatek - rybník nebyl tak docela bez ryb - ukázalo se, že nějaké ty ryby loňský úhyn přežily (pár línů, sem tam kapr a údajně prý i úhoři...)
Z. Ryšavý
z IP 185.78.14.*** | 14.7.2020 17:06
Ahoj Žabáci. Nerad se opakuji, ale v tomhle případě to udělám moc rád. Chtěl bych Vám znovu za Litomyšláky moc poděkovat za pořádání IV. ročníku RT 2020. Konečně, po delším absťáku jsme se mohli zase setkat na milované Rosně. Organizačně to Petr Ficek s kolektivem zvládl na jedničku. Chutné občerstvení, rychlá donáška chlazeného pěnivého moku až k vodě, k tomu nádherné počasí, štědré ceny pro každého, velká zarybněnost. Co víc si přát. Takže nehledě na náš tristní výsledek jsem si tu sobotu moc užil a určitě nejenom já. Můj největší úlovek a ocenění od Žabáků za desetileté organizování RT, bylo už jenom vyvrcholení překrásného dne. Ještě jednou děkujeme všem Vašim sponzorům a především Petře  Ficku Tobě. A příště , ať  se zase po Rosně ozývá " Po kalíšku, po kalíšku " :-) Mějte se Žabáci a příště zase na viděnou. S pozdravem Bryška Jaroslav, hlavní organizátor turnaje a všichni Draci z Litomyšle.
z IP 193.165.236.*** | 13.9.2020 08:20
Dobrý den. Chci se jen zeptat, kde najdu výsledky ženských a dětských závodů?
Děkuji
z IP 194.228.59.*** | 7.10.2020 21:37
Zdravím, cituji pana Martinů hospodáře RS Vysočina Polička. A tak se ptám, proč to jinde jde a u nás ne? Rosnička by si určitě odbahnění zasloužila. A ty prachy co se navráželi do chemie byli stejně vyhozeny oknem, jelikož letos byl z Rosny jenom zarostlí bahňák a ryby se tu chytat pro trávu nedají.

JARDA-MARTINU, VÝLOV POMEZÁKU (4.10.2020 19:26) odpovědět

MILÍ PŘÁTELÉ, KAMARÁDI, RYBÁŘI, MILOVNÍCI PODZIMNÍ VŮNĚ VYPOUŠTĚNÝCH RYBNÍKŮ,
JAK JSME JIŽ INFORMOVALI, HODLÁME TUTO SOBOTU SLOVIT RYBNÍK V POMEZÍ A TO PO DLOUHÝCH 10. LETECH OD POSLEDNÍHO VÝLOVU.
HLAVNÍM DŮVODEM JE ODBAHNĚNÍ, KRERÉ V TOMTO RYBNÍKU DOSÁHLO NEUVĚŘITELNÉHO ROZMĚRU.
KRÁTKÝ POHLED DO HISTORIE:
V ROCE 1985 BYL RYBNÍK ZÁSADNÍM ZPŮSOBEM ODBAHNĚN ZA ČÁSTKU, V TÉ DOBĚ OBROVSKOU, 4 000 000 KORUN. NICMĚNĚ VŠECHNY TECHNICKÉ OBJEKTY ZŮSTALY V PŮVODNÍM STAVU. V OBDOBÍ PO TOMTO ODBAHNĚNÍ AŽ DO ROKU 2010 DOCHÁZELO KAŽDOROČNĚ NĚKOLIKRÁTE ZA ROK K POVODŇOVÝM SITUACÍM, KDY STARÉ VÝPUSTNÉ A BEZPEČNOSTNÍ OBJEKTY NEZVLÁDALY SITUACI A BYLO NUTNÉ TENTO STAV ŘEŠIT.
RYBNÍK JE V MAJETKU MĚSTA POLIČKY, MY RYBÁŘI HO MÁME VE VÝPŮJČCE. PO VYHODNOCENÍ VŠECH DOTAČNÍCH MOŽNOSTÍ SE NAKONEC POD HLAVIČKOU RYBÁŘSKÉHO SDRUŽENÍ PODAŘILO ZAJISTIT DOTACÍ CCA 7 000 000 KORUN NA NOVÉ VYBUDOVÁNÍ TECHNICKÉHO ZÁZEMÍ RYBNÍKU.
ZA TÍMTO ÚČELEM JSME 28. ŘÍJNA 2010 RYBNÍK SLOVILI A NEVĚŘILI SVÝM OČÍM, ŽE ZA POSLEDNÍCH 25 LET OD ODBAHNĚNÍ V ROCE 1985 SE RYBNÍK OPĚTOVNĚ ZABAHNIL DO VÝŠE TÉMĚŘ 1 METRU.PO DODATEČNÉ OBROVSKÉ SNAZE SE PODAŘILO ZAJISTIT DALŠÍ JEDEN, CELKOVÉ JIŽ OSMÝ, MILION DOTACE A ZA TYTO PENÍZE JSME OBAHNILI PRUH PO DÉLCE CELÉ HRÁZE A DO HLOUBKY 40 METRŮ. CELKEM SE JEDNALO O VYVEZENÍ 5 000 KUBÍKŮ BAHNA. DALŠÍCH 15 - 20 000 KUBÍKŮ SE V RYBNÍKU MUSELO OPĚTOVNĚ PŘI NOVÉM NAPUŠTĚNÍ ZAPLAVIT A ČEKAT NA PŘÍHODNOU DOBU.
V POSLEDNÍCH LETECH VIDÍME NA PŘEDEVŠÍM ZHORŠUJÍCÍ SE KVALITĚ VODY NUTNOST V ODBAHNĚNÍ POKRAČONAT A TÉŽ CELÝ RYBNÍK I PO STRÁNCE RYBÁŘSKÉ ZÁSADNĚ OZDRAVĚT, TJ. NAROVNAT DO SPRÁVNÉHO POMĚRU OBSÁDKU RYB, RYBNÍK POVÁPNIT A NECHAT HO VYMRZNOUT. TO JSOU TEDY NAŠE CÍLE.
NICMÉNĚ OFICIÁLNÍ ROZMĚR ODBAHNĚNÍ 15 - 20 000 KUBÍKŮ BLÁTA VČETNĚ DALŠÍCH SOUVISLOSTÍ MŮŽE DOSÁHNOUT HODNOTY 8 - 10 MILIONŮ KORUN A PŘÍPADNÁ DOTACE BY ČINILA POUHÝCH 70 PROCENT.
ZVAŽUJEME I DALŠÍ VARIANTU, PO KTERÉ CHCEME JÍT, TJ. VARINTA NAŠEHO ODHODLÁNÍ A MAXIMÁLNÍ ÚSPORNOSTI, KDY PŘEDEVŠÍM ZAJISTÍME BLÍZKO DOSAŽITELNÉ POZEMKY PRO ULOŽENÍ SEDIMENTU A S TÍM SPOJENOU KRÁTKOU DOPRAVNÍ VZDÁLENOST, DÁLE VYUŽIJEME TECHNIKU ZA REŽIINÍ CENU, KTEROU NÁM JSOU OCHOTNI POSKYTNOUT NĚKTEŘÍ NAŠI ČLENOVÉ A MNOHÉ DALŠÍ VĚCI, KTERÉ MAJÍ ZNAČNÝ DOPAD NA CELKOVOU CENU. V TOMTO PŘÍPADĚ SE DOMNÍVÁME, ŽE JE NEZBYTNOU PODMÍNKOU, PRO ODVAHU CELOU AKCI SPUSTIT, ZAJISTIT ALESPOŇ 2,5 MILIONŮ KORUN. OSOBNĚ MÁM ZA TO, ŽE JISTOU ŠANCI TYTO PENÍZE ZAJISTIT MÁME. PŘIPOMÍNÁM, ŽE I LONI JSME DOKÁZALI REALIZOVAT VELKÉ DÍLO ZÁSADNÍ OBNOVY RYBNÍKU NOVÝ ZA POUHÝCH 1 050 000 KORUN. ZDŮRAZŇUJI ALE SKUTEČNOST, ŽE NEHODLÁME OSLOVOVAT NAŠE ČLENY VE VĚCI SBÍRKY.
z IP 185.78.14.*** | 13.9.2021 09:01
Zdravím přátele a kolegy z Rosničky. Chci poděkovat za skvělou rybačku na závodech ze dne 4.9. 2021. Jenom bych mám dotaz na webmastera, proč nezveřejňuje výsledkové listiny ?
Musím také poděkovat výboru MO Svitavy za to, že dal možnost MO Lanškroun, aby na Rosničce pořádal  VI. kolo Regionálního turnaje dne 11.9. 2021. Je to velmi přátelské a kolegiální. V tomto závěrečném kole 11. ročníku RT se nachytalo neskutečných 1 138 kusů měřitelných ryb. Moc pěkná rybařina. Díky.
Jaroslav Bryška - organizátor RT.
z IP 185.78.14.*** | 18.9.2021 17:59
Opět zdravím kolegy a přátele z Rosničky a opětovně prosím webmastera, jestli by nezveřejnil výsledovku za Závodu seniorů ze dne 18.9. 2021. Pane kolego webmastře, jestliže si jedu někam zasoutěžit, rád bych znal výsledky mého snažení i celkové umístění. Asi jako každý. :-)
Díky a jsem s pozdravem. Bryška Jaroslav Litomyšl.
PS. Děkuji moc pořadatelům za pěkný závod pro nás starší a budu se těšit na další.
z IP 2a00:102a:5006:*** | 20.9.2021 16:44
Dobrý den pane Bryško,
výsledovka Senior Cupu se ke mě dostala až dnes, výsledky RT (poslední dvě kola) jsem obdržel od Fida o víkendu. Takže během dneška a zítřka to tam postupně naházím všechno.
A děkujeme za pochvalo, po tom všem, co se na Rosně musí řešit, to potěší :-)
Z. Ryšavý
z IP 185.78.14.*** | 20.9.2021 17:09
Pane Ryšavý, komu čest, tomu čest a pochvalu si určití členové Vaší MO určitě zaslouží. Nechci je tady vyjmenovávat, ale je jich dost. A věřte mi, v každém spolku či organizaci, nejenom v těch rybářských, jsou nějaké problémy. Všechno je to o lidech a nakonec to vidíme všichni kolem sebe. Morálka, slušnost, přátelství, empatie i respekt a úcta k druhým se pomalu a jistě z lidí vytrácí. Proto si važme každé chvíle, kdy se můžeme ještě takhle setkávat a to díky pracovitým lidem s charakterem , kteří ještě mají dobrou vůli a chuť něco užitečného a prospěšného ( nejenom pro sebe ) dělat. Mějte se. Jaroslav Bryška.
z IP 90.180.223.*** | 8.1.2023 11:16
proč platime 10rybařskych straži  když kontrolu neprovaději
z IP 78.80.113.*** | 22.2.2023 20:31
Dobrý den všem, chci se zeptat jak je na tom vaše osádka po úhynu trofejních kaprů jestli jste nějake nasadili nebo kolik a jak velké ryby jste nasadili cca děkuji s pozdravem Machálek
z IP 88.103.239.*** | 25.2.2023 10:04
Dobrý den pane Machálku,
po úhynu se zcela změnil systém zarybňování - kapr je nyní "průběžná položka", tedy nezaměřujeme se na kapitální kapry, ale na klasické "pekáčové". Cílem je, aby se kapři v rybníku "točili". Chcete-li kapitální kapry, musíte se poohlídnout jinde. Další věcí je, že na revíru je zakázáno vnadění mimo udici, takže nelze zakrmovat (kobrou, raketou, košíčkem), což úspěšnosti lovu velkých kaprů taky moc nepřidá.
S pozdravem

Zdeněk Ryšavý
z IP 62.204.233.*** | 11.9.2023 20:31
Dobrý den,
zvažuju, že bych se k vám na podzim vydal na dravce (na hostovačku). Zajímalo by mě, jestli mohu použít jako nástražní rybku živého karáska a případně a zda máte stanovenou nějakou míru nástražní rybičky .
děkuji
Jarda
z IP 85.160.54.*** | 20.9.2023 10:28
Dobrý den Jardo,
nástražní rybka se může použít pouze celá, a to min. 15 cm. Karas jako nástražka je sice možný (není to nikde explicitně zakázáno, s výjimkou karase stříbřitého), ale i tak bychom na rybníku karase viděli celkem neradi.
z IP 62.204.233.*** | 10.10.2023 22:23
Dobrý den,
a na mrtvého karase stříbřitého většího než 15 cm je možné chytat?
z IP 109.81.115.*** | 22.10.2023 20:12
Dobrý den,
ne, karas stříbřitý vůbec nesmí do vody... Je-li veden jako plevelná ryba, tak ani živý, ani mrtvý. Všechny plevelné ryby uvedené v RŘ, případně vedené na unijním seznamu invazních druhů, jsou tabu.
Karas obecný plevelný není, naopak je ho velmi málo. V celé ČR probíhá monitoring výskytu, a právě proto že ho je málo, by ho rozumný rybář jako nástražku použít neměl.