Vítejte

Vítejte na oficiálních WWW stránkách místní organizace Českého rybářského svazu ve Svitavách. Tato webová prezentace by měla všem členům i nečlenům poskytnout pokud možno vyčerpávající informace o dění v naší organizaci, její historii, spravovaných revírech, bližších podmínkách lovu a dalších, pro rybáře životně důležitých informací. Nerybáře třeba zaujmeme natolik, že se někdy stanou našimi kolegy...

Naše místní organizace vznikla v roce 1945 a organizačně patří pod Východočeský územní svaz. V roce 2009 jsme se stali samostatně hospodařící organizací. Členskou základnu tvoří 379 členů, z toho 32 žen.

Hospodaříme na dvou revírech. Prvním je mimopstruhový revír č. 09 451 776 - Rosnička. Neplatí na něm územní ani celosvazové povolenky. Rozloha vodní plochy Rosničky je 15,5 ha. Zato na druhém revíru, pstruhovém č. 453 078 Svitava 6, který začíná u jezu ve Stvolové (bývalý Peclův mlýn) a končí u výpusti Dolního rybníka ve Svitavách, územní a celosvazové povolenky stále platí.

Na Rosničce se rybářům nabízí možnost intenzivního rybolovu dle rybářského řádu. Naší snahou je kvalitní zarybnění revíru: v poslední době se zde daří lov trofejních ryb (kapři přes 90 cm a 15 kg, viz galerie úlovků). Zarybnění je bohaté a je velká šance chytit některého ze zdejších kapřích matadorů. Je to o zkušenosti rybáře, o použité taktice lovu a kvalitním krmení. Kapři jsou zde vychytralí, je na ně vyvíjen poměrně velký tlak, a proto jsou hodně opatrní. Tato obsádka se každoročně doplňuje o další desítky kaprů a ostatní druhy ryb. Je zde velké množství sumců, byly uloveny i trofejní kusy mezi 120-190 cm. Amuři se zatím ulovili okolo 70 cm, ale ve vodě jsou vidět i podstatně větší jedinci. Dravé ryby, candáti a štiky, ve vodě určitě jsou, ale prozatím se jim daří rybáře přechytračit.

U rybníka stojí rybářská chata Rosnička, ve které je zázemí pro rybáře a rybářský kroužek, který zde má klubovnu. V chatě je též v celoročním provozu hospůdka v rybářském stylu. Přes léto se zde konají kulturní akce a o prázdninách i akce pro děti. V okolí rybníka je naučná stezka "K pramenům Svitavy" a lesní rekreační areál BRAND s cyklotrasami, fitness stezkou a s venkovní posilovnou.

Najdete nás zde: