První povolenka pro děti zdarma i v roce 2024

Letošní rok je ve znamení návratu MO Svitavy do společného systému rybolovu ČRS. Protože Východočeský územní svaz dlouhodobě podporuje akci "První povolenka zdarma", platí i pro rok 2024, že každé dítě, které je členem MO Svitavy, získá svou první povolenku pro revíry VčÚS zcela zdarma. Bližší podmínky akce:

1) Jedná se o územní povolenku pro rok 2024.

2) Podmínkou je členství dítěte v Českém rybářském svazu (dále jen ČRS). Pro tuto akci není podstatné, zda již je dítě členem ČRS delší dobu – některým dětem platili rodiče členství, aniž by děti měly vlastní povolenku, protože využívaly možnosti lovit (do 10 let věku) na prut dospělého rybáře – držitele povolenky. Jedinou a hlavní podmínkou je, že se musí jednat opravdu o první povolenku k rybolovu, kterou dítě ve věku od 6 do 15 let obdrželo. Stejně tak není podstatné, zda a jak dlouho chodí dítě do rybářského kroužku. Na systému v jednotlivých místních organizacích se nic nemění, vše probíhá podle dosavadní praxe MO ČRS, výsledkem však je, že jakmile dítě splní podmínky pro výdej povolenky, neobdrží povolenku ve své místním organizaci za úplatu, ale zdarma. Samozřejmě to musí být první povolenka v životě, získaná v rámci územních svazů, které se do akce zapojily.

3) Po splnění všech podmínek pro získání první povolenky, má dítě možnost získat (tyto benefity platí pro všechny děti s první povolenkou v životě získanou v roce 2024):

  • za poloviční cenu (která činí 345,- Kč) knihu Rybářství a rybolov. Stačí vyplnit a odeslat objednávku prostřednictvím www.rybsvaz.cz (objednání je možné od 1.1.2024) a přiložit kopii (sken nebo foto) obou stran členské legitimace a první povolenky získané zdarma.
  • za poloviční cenu (která činí 720,- Kč) předplatné časopisu Rybářství na jeden rok. Předplatné časopisu je nutno objednat prostřednictvím www.rybsvaz.cz (objednání je možné od 1.1.2024).

Rybářský kroužek 2023/2024

Zveme všechny mladé zájemce o sportovní rybolov do rybářského kroužku, jehož první schůzka se koná ve středu dne 11. 10. 2022 v 15:00 v klubovně rybářské chaty Rosnička.

Bližší informace podají vedoucí kroužku, pánové Robert Drmola (tel. 739 234 383) a Petr Ficek (tel. 777 774 445). V případě zájmu je možné do kroužku přijít po domluvě kdykoliv, tj. není nutné ho navštěvovat od začátku.

Rybářský kroužek 2022/2023

Zveme všechny mladé příznivce rybářského cechu do rybářského kroužku, jehož první schůzka se koná ve středu dne 12. 10. 2022 v 15:00 v klubovně rybářské chaty Rosnička.

Bližší informace podají vedoucí kroužku pánové Robert Drmola (tel. 739 234 383) a Petr Ficek (tel. 777 774 445). V případě zájmu je možné do kroužku přijít po domluvě kdykoliv, tj. není nutné ho navštěvovat od začátku.

Rybářský kroužek 2019/2020

Zveme všechny mladé příznivce rybářského cechu do rybářského kroužku, jehož první schůzka se koná ve středu dne 16. 10. 2019 v 15:00 v klubovně rybářské chaty Rosnička.

Bližší informace podají vedoucí kroužku pánové Robert Drmola (tel. 739 234 383) a Petr Ficek (tel. 777 774 445). V případě zájmu je možné do kroužku přijít po domluvě kdykoliv, tj. není nutné ho navštěvovat od začátku.

Rybářský kroužek 2018/2019

Zveme všechny mladé příznivce rybářského cechu do rybářského kroužku. První schůzka se konala ve středu dne 17. 10. 2018 v 15:00 v klubovně rybářské chaty Rosnička. Pokud máte zájem, můžete kontaktovat oddílové vedoucí a domluvit se i na pozdějším nástupu. Schůzky by měly být jedenkrát za 14 dnů.

Bližší informace podají vedoucí kroužku pánové Robert Drmola (tel. 739 234 383) a Petr Ficek (tel. 777 774 445).

Stejně jako v loňském roce, tak i letos se budou zkoušky pro získaní kvalifikace pro vydání prvního rybářského lístku skládat koncem května nebo začátkem června 2019, přičemž jarní schůzky využijeme pro praktický nácvik teorie přímo u vody, konkrétně u retenční nádrže. Členové kroužku, kteří ještě v té době nebudou mít rybářské vybavení se nemusí strachovat - vše potřebné jim bude zapůjčeno. Určitě se máte na co těšit! 

Prvni_povolenka_zdarma_2


Činnost rybářského kroužku finančně podporuje Pardubický kraj a město Svitavy. Děkujeme!

Logo_pardubicky_kraj

Logo_prozijte_svitavy

První povolenka zdarma i v roce 2017

Český rybářský svaz podporuje zájem dětí o rybařinu a rybářský sport a pro rok 2017 opět vyhlásil akci "První povolenka zdarma". Akce probíhá pouze v těchto územních svazech ČRS: města Prahy, Západočském, Severočeském, Východočeském a Moravskoslezském.

Stejně jako v roce 2016 se i v letošním roce se k této akci připojila naše MO - všechny děti, které se v roce 2017 stanou členy MO ČRS Svitavy, dostanou svou první povolenku pro revír č. 09 451 776 Rosnička zdarma.

Bližší informace a podmínky naleznete na stránkách ČRS, popř. v informačním letáku .

Rybářský kroužek

Každý máme nějaký sen. Pro některé je tou největší touhou stát se rybářem. Ať už k tomuto přání dotyčného přivedli rodiče, kamarádi, literatura nebo filmy s rybářskou tematikou, je nutné vědět, že rybářem se člověk nerodí, ale stává. Nikdo z nás se nenarodil s prutem v ruce a všichni jsme museli projít dlouhou cestou, než jsme poprvé nahodili.

Neexistuje žádná příručka ani přesný návod, který by prozradil, jak se stát dobrým rybářem. Vždy záleží na počasí, náladě ryb, místě a tak trochu i na tom pověstném rybářském štěstíčku. Postupně získáváte zkušenosti, najdete si své metody, které vám budou vyhovovat, ale nikdy nezapomínejte na to, že existuje rybářský řád, který je třeba každoročně prostudovat a dodržovat, nezapomínejte ani na to, že jste v přírodě, která si zaslouží vaši úctu, slušné chování a ochranu.

V roce 2011 se v rybářské chatě Rosnička vybudovaly nové klubovny a jedna z nich slouží malým rybářům. Rybářský kroužek vede Robert Drmola a Petr Ficek. Kroužek začíná každý rok v říjnu, mladí adepti Petrova cechu se schází pravidelně každých čtrnáct dní. Rybářem se stává dítě, které úspěšně zvládne test rybářských znalostí. Pokud máš zájem, přijď se podívat mezi nás, budeme rádi.

Vedoucí rybářského kroužku:

Rybařina nepatří mezi levné koníčky, nicméně do začátku stačí opravdu základní výbava, která se dá pořídit za cca 1.000 až 1.500 Kč - při slušném zacházení bude dobře sloužit několik let, s výběrem Vám určitě rádi poradí vedoucí. A pokud ratolest u rybařiny vydrží, budou mít rodiče každý rok postaráno o spoustu tipů na dárky k Vánocům nebo k narozeninám :-).

Začínající rybáři, kteří nemají žádné vybavení, nemusí hned po nástupu do kroužku vše kupovat - kroužek disponuje rybářským náčiním, které je možné na schůzkách zapůjčit.

Informační leták ČRS k rybářským kroužkům je ke stažení zde.

K prohloubení rybářských znalostí slouží také výukový program Zlatá udice 2009, který je možné zdarma stáhnout na stránkách Českého rybářského svazu, případně můžete vyzkoušet jeho webovou verzi (bez nutnosti instalace na PC). Své rybářské znalosti můžete trénovat např. v testech na stránkách ČRS.

Za pozornost určitě stojí také "náborové" stránky pro mládež na webu Českého rybářského svazu.