29. 4. 2017 (tradiční zahajovací závody)

Poslední sobotní dopoledne v dubnu patřilo již tradičně rybářům, kteří na Rosničce pořádali zahajovací závody. Letos se rozmary počasí nenechalo odradit 77 rybářek a rybářů (loni 71 a předloni 64) - půjde-li to takhle dál, za nějakých 10 let třeba překročíme stovku :-). Počasí se oproti pátku trochu umoudřilo (závěje z pátku do soboty odtály), i sluničko se ukázalo a předvedlo svou jarní sílu. Voda ale byla z uplynulých dvou týdnů velmi ochlazená a rybám se fakt vůbec nechtělo. Před závody bylo sice do rybníka nasazeno 17 q ryb, ale na úlovcích se to neprojevilo. Za celé dopoledne se ulovilo pouhých 58 ryb, největší byl kapr s mírou 51 cm (lovec J. Karel).

Letos se na první příčku vrátil předloňský a předpředloňský vítěz, pan J. Karel. Výsledky byly po dvou poločasech následující:

Pořadí Jméno Body
1. J. Karel  458
2.  M. Bulva  255
3. J. René  246
4. K. Křeček  158
5. V. Velfl 132 
6.

R. Múčka

125 
7. Živný 123 

O co více se rybám nechtělo z vody, o to lepší byla - tedy aspoň někde - nálada na břehu. Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci závodů - provianťákům, rozhodčím a dalším, kteří přidali ruku k dílu - a samozřejmě samotným závodníkům, kteří si dnes našli cestu na Rosničku, i přes ne zcela příznivou předpověď počasí. Zvláštní poděkování patří i našim sponzorům (Mivardi, rybářské potřeby Velfl a velkoobchod Kavalír), kteří přispěli dary pro prvních sedm závodníků.